automat cypres

Dla skoczków – biuletyn Cypresa

0

Airtec opublikował ostatnio biuletyn, o którym warto wiedzieć, jeśli posiada się automat Cypres, więc przetłumaczyłam i wklejam.

Data biuletynu: 30 stycznia 2013
Numer biuletynu: C2 0113
Dotyczy: automaty Cypres 2 wyprodukowane od lutego 2009 do grudnia 2012
Do uwzględnienia: OBOWIĄZKOWO przed każdym skokiem

Podstawa

Airtec GmbH & Co. KG dowiedział się o bardzo rzadkiej sytuacji, która może doprowadzić do „nieodpowiadania” Cypresa 2. Poszczególne urządzenia wskazywały „0” (albo ustawiony poziom strefy) na wyświetlaczu, mimo że nie były już włączone.

Obszerne badania wskazują, że ta sytuacja jest ekstremalnie rzadka i może wystąpić podczas układania, w szczególności na nieprzewodzących sztucznych materiałach, takich jak nylon albo miejsca pokryte wykładziną. Dodatkowo, niedawna aktywacja po tym jak sprzęt został położony na macie do układania, została powiązana z tym zjawiskiem.

Niska wilgotność, nagromadzenie elektryczności statycznej i zmienne warunki środowiska są czynnikami przyczyniającymi się do tego zjawiska. Liczba zdarzeń mogących wywołać takie zachowanie automatu jest jednak bardzo, bardzo niska.

Czynności, które należy podjąć

Przed każdym skokiem, podczas sprawdzania sprzętu przed wejściem do samolotu (kiedy Cypres jest włączony), po prostu naciśnij przycisk. Zaświecenie się czerwonej diody wskazuje, że sprzęt działa prawidłowo. Jeśli czerwona dioda nie zaświeci się, dla potwierdzenia spróbuj ponownie. Jeśli urządzenie nadal nie odpowiada, znaczy że nie jest w trybie pracy. W takim przypadku skontaktuj się z Airtec GmbH & Co. KG lub SSK Industries, Inc w celu naprawy, wypożyczenia lub wymiany urządzenia. Taka sytuacja jest jednak bardzo rzadka. Nie wydarzyła się nigdy w Europie.

Spostrzeżenia

Ostatnie ekstrema pogodowe z rekordowo niską wilgotnością wskazują na zmieniające się warunki środowiska i musimy się do nich przystosować.

Postanowienie

Jednostki Cypres 2 wyprodukowane po 1 stycznia 2013 zawierają aktualizację, która chroni przed tą sytuacją. Wszystkie istniejące na rynku jednostki Cypres 2 wyprodukowane między zakresem dat podanym wyżej otrzymają aktualizację podczas przeglądu lub innych napraw. Po tym, procedura opisana wyżej (wciśnięcie przycisku przed każdym skokiem) nie będzie już potrzebna.

Powodem, dla którego tylko jednostki wyprodukowane od 2009 roku są zaangażowane jest fakt, że producent jednego ze składników Cypresa wykonał zmianę na wewnętrznym mikroukładzie Asic (który jest czymś w rodzaju procesora), zwiększając jego integrację. Wydaje się, że ta czynność, która jest obecnie typowo oceniana jako ulepszenie, zmniejszyła zdolność elementów do opierania się wpływom czynników elektrostatycznych.

Zanim składnik trafił do produkcji Cypesa, Airtec testował go przez 13 miesięcy, łącznie z badaniami terenowymi wykorzystując 151 jednostek i nie zarejestrował żadnych zdarzeń i anomalii. Składnik został wprowadzony do produkcji w lutym 2009 r.

Przepraszamy za przejściowe niedogodności.

Oryginał pod tym linkiem.

Chcesz coś dodać? Pisz :)

Adres e-mail nie będzie publikowany. Przed dodaniem komentarza rozwiąż równanie matematyczne, aby pokazać, że nie jesteś botem.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.