Kompleksowa terapia uzależnień w Centrum-Ja

terapia
terapia

Opublikowany: 09-09-2020

Jeśli jesteś świadomy swego uzależnienia, to czas najwyższy podjąć kroki w kierunku uporania się z tym problemem. Idealnym miejscem, w którym będziesz mógł poddać się terapii uzależnień, jest Centrum-Ja. Sprawdź, jak działa poradnia oraz jakie formy wsparcia mogą Ci zaproponować specjaliści.

Na czym polega terapia uzależnień?

Terapia uzależnień jest dedykowana dla osób, które walczą z problemem:

– uzależnienia od substancji psychoaktywnych,

– uzależnień o charakterze behawioralnym (uzależnienie od hazardu, seksu, zakupów).

Prowadzona terapia pozwala na skuteczną diagnostykę problemu oraz przygotowanie programu leczenia, który będzie dostosowany do rodzaju uzależnienia, etapu choroby i Twoich możliwości jako pacjenta. Celem terapii jest nie tylko pomoc w zachowaniu abstynencji, ale także wsparcie w kwestii zrozumienia samego nałogu. Podczas terapii nauczysz się regulować emocje oraz radzić sobie ze stresem w sposób bezpieczny dla Twojego zdrowia.

Terapia uzależnień to w dużej mierze uświadamianie pacjenta na temat jego nałogu. Dzięki pomocy specjalisty poznasz i zrozumiesz swoje uzależnienie. Nauczysz się także rozpoznawać objawy uzależnienia oraz analizować mechanikę jego działania. Podstawową umiejętnością, jaką zdobędziesz podczas terapii, będzie zdolność do radzenia sobie z „głodem” oraz reagowania w sytuacjach, kiedy pojawiają się problemy z utrzymaniem abstynencji. Dzięki terapii wypracujesz pewne odruchy i nawyki, które pomogą Ci w prowadzeniu zdrowego stylu życia i rozwoju bliskich relacji z innymi ludźmi. Nie istnieją z góry ustalone ramy czasowe terapii – wiedza i doświadczenie specjalistów z Centrum-Ja podpowiadają jednak, że musi ona trwać przynajmniej 6 miesięcy.

Jakie rodzaje wizyt są dostępne w Centrum-Ja?

W chwili rejestracji na wizytę u specjalisty masz do wyboru dwie formy spotkań. Możesz umówić się na wizytę w poradni w Warszawie. Jednocześnie istnieje również możliwość przeprowadzenia sesji terapeutycznej online. To bardzo wygodne w sytuacji, kiedy nie chcesz lub nie możesz wyjść z domu. Wizyta odbędzie się za pośrednictwem komunikatora Skype lub Zoom.

Jak zarejestrować się na terapię uzależnień w Centrum-Ja? Centrum uzależnień – Warszawa

Nowością na stronie jest możliwość wygodnej i szybkiej rejestracji online. Oczywiście cały czas dostępny jest telefoniczny i mailowy kanał komunikacji. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom pacjentów, wprowadzono dodatkowo formularz online. Jego wypełnienie jest banalnie proste. Wystarczy wybrać:

  • miejsce przeprowadzenia wizyty (stacjonarna lub online),
  • rodzaj usługi,
  • specjalistę,
  • preferowany przedział czasowy (tydzień oraz pora dnia).

Po zaznaczeniu wymaganych pól otrzymasz wynik w postaci listy dostępnych terminów. Wystarczy tylko, że zaznaczysz wybrany termin. Ostatnim krokiem będzie wpisanie swoich danych oraz opcjonalnej informacji dla wybranego specjalisty. Jeśli w formularzu online nie znajdziesz wolnych terminów na interesującą Cię usługę, to koniecznie zadzwoń lub napisz – na pewno uda się ustalić dogodny i możliwie szybki termin.

Warto zajrzeć na stronę centrum-ja.com.pl. Znajdziesz tam wiele przydatnych informacji na temat działalności poradni. Grono doświadczonych specjalistów oraz przyjazna atmosfera pomogą Ci w skutecznej walce z Twoimi problemami.

fot. materiały prasowe

Autor: artykuł sponsorowany

Dodaj komentarz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.