Kiedy i na jaką terapię udać się do psychologa?

psycholog terapia
psycholog terapia

Opublikowany: 25-12-2021

Współczesny, nastawiony na konsumpcjonizm styl życia często prowadzi do zaniedbania zdrowia psychicznego jednostki. Pojawia się chroniczny stres, który wywołuje kolejne negatywne uczucia, a te odbijają się na życiu rodzinnym i zawodowym człowieka. W wyjściu z błędnego koła może jednak pomóc psycholog z Tychów.

  1. Terapia indywidualna czy dla par?
  2. Kiedy odwiedzić gabinet psychologiczny?

Gabinet psychologiczny to miejsce dla każdego, ale nie każdy odważy się tam przyjść. W polskim społeczeństwie wciąż pokutuje przekonanie, że psychoterapia jest jedynie dla osób, które sobie nie radzą, a podjęcie się jej oznacza słabość. Tymczasem jest zupełnie odwrotnie – po pomoc sięgają osoby, które są na tyle silne, aby o nią poprosić.

Terapia indywidualna czy dla par?

Psychoterapia to proces, który rozpoczyna się od pierwszej wizyty w gabinecie psychologa. Proces ten może zacząć jedynie sam pacjent, jednak aby był on skuteczny, nie zawsze powinna w nim brać udział tylko jedna osoba. Indywidualna terapia to najczęściej podejmowany rodzaj leczenia i wsparcia, polegający na pracy psychoterapeuty bezpośrednio z pacjentem. Podczas takich wizyt, terapeuta może stworzyć przyjazną, indywidualną atmosferę, która pomoże pacjentowi w otworzeniu się na własne myśli, uczucia i problemy. Terapia indywidualna to jednak nie jedyna dostępna forma. Psychoterapeuta z Tychów prowadzi również terapię par – osób pozostających w związkach partnerskich, narzeczeńskich czy małżeńskich, które doświadczyły trudnych chwil, np. zdrady. Wówczas terapeuta dba o komfortowe warunki dla obojga pacjentów, zapewniając spokój każdemu z nich.

Kiedy odwiedzić gabinet psychologiczny?

Do specjalisty, jakim jest psycholog, można udać się zawsze wtedy, kiedy pacjent napotyka trudności w swoim życiu, zarówno osobistym, jak i zawodowym. Pierwsza wizyta zwykle jest stresująca, jednak jeśli tylko psycholog prezentuje profesjonalne podejście, każda kolejna będzie coraz łatwiejsza. Gabinet psychoterapii to miejsce zarówno dla dzieci, jak i młodzieży lub dorosłych, którzy mają różne doświadczenia życiowe, brak im umiejętności radzenia sobie w trudnych sytuacjach lub nie odnajdują się w pracy, szkole, a nawet wśród członków najbliższej rodziny. Dla pacjenta spotkanie z psychoterapeutą jest początkiem drogi do odzyskania równowagi psychicznej. Podjęcie racjonalnej terapii zachowania, terapii poznawczo-behawioralnej czy utrzymanej w nurcie integracyjnym, to pierwszy krok w stronę walki z zaburzeniami, w której pacjentowi pomoże psycholog z Tychów.

Autor: artykuł sponsorowany

Dodaj komentarz