Zarezerwuj swój skok spadochronowy w tandemie już teraz!

skok w tandemie
skok w tandemie

Opublikowany: 28-08-2019

Marzysz o skoku ze spadochronem? Teraz spełnienie tego pragnienia jest jeszcze prostsze – wybierz się na skok spadochronowy w tandemie!

Coraz więcej osób skacze dzisiaj w tandemie. Ta wyjątkowa rozrywka przywędrowała do nas w latach dziewięćdziesiątych ze Stanów Zjednoczonych. Dzisiaj skoki spadochronowe odbywające się w tandemie to kapitalna propozycja dla każdego, kto chciałby poczuć się tak, jak prawdziwy skoczek.

Na czym dokładnie polega skakanie ze spadochronem w tandemie? Kto może skorzystać z takiej oferty? Ile trzeba będzie zapłacić za skok tandemowy? Sprawdź odpowiedzi na te pytania już teraz!

Skok tandemowy – co to jest?

Skoki spadochronowe odbywające się w tandemie, które nazywane są także skokami zapoznawczymi, to specjalny rodzaj skoków ze spadochronem stworzonych z myślą o osobach niedoświadczonych.

W skoku tego rodzaju biorą udział dwie osoby, a mianowicie są to pilot tandemu oraz spięty z nim specjalną uprzężą pasażer. Pilot tandemu jest najczęściej instruktorem spadochroniarstwa, który posiada na swoim koncie tysiące podobnych skoków. Pasażer nie musi mieć żadnych szkoleń czy treningów za sobą – wystarczy, że będzie chciał wziąć udział w tej niezwykłej rozrywce i spełni podstawowe wymagania.

Do skoku spadochronowego w tandemie stosuje się specjalne wyposażenie, a mianowicie jest to spadochron tandemowy o powierzchni większej niż standardowy, by utrzymać dwie osoby. Bezpieczeństwo zapewniają spadochron zapasowy oraz automat spadochronowy. Wykorzystuje się też wspomnianą uprząż, która łączy uczestników lotu.

Kto może wziąć udział w skoku spadochronowym w tandemie?

Najważniejszą zaletą skoków tandemowych jest ich łatwa dostępność, czyli nie wymagają one uczestnictwa w specjalnych szkoleniach czy treningach. Dają tym samym możliwość doświadczenia skoku bez kosztownych przygotowań.

Do wzięcia udziału w skoku spadochronowym w tandemie należy spełnić podstawowe wymogi, a mianowicie posiadać ciężar ciała nie wyższy niż 100-120 kg zależnie od używanego sprzętu, a także nie posiadać przeciwwskazań zdrowotnych.

Przeciwwskazania zdrowotne do skoków tandemowych:

  • epilepsja
  • wrodzona łamliwość kości
  • niewydolność układu oddechowego
  • niewydolność układu krążeniowego
  • niestabilność kręgosłupa

Nie ma przeciwwskazań wiekowych, dlatego też w skokach mogą brać też udział osoby niepełnoletnie, które przedstawią odpowiednie zaświadczenie od rodzica lub opiekuna.

Ile kosztuje skok spadochronowy w tandemie?

Koszty związane ze skokiem spadochronowym w tandemie wcale nie są wyjątkowo wysokie, dlatego też to kapitalna propozycja na rozrywkę dla każdego, kto chciałby przeżyć coś jedynego w swoim rodzaju. Sprawdzi się również jako upominek na różne okazje!

Za skok odbywający się z wysokości 3000 metrów zapłacimy około 600 złotych, natomiast za skok z 4000 metrów dający jeszcze dłuższe przeżycia należy uiścić opłatę około 750 złotych. Przy zakupie można także zdecydować się na dodatkową opcję, a mianowicie na wykonanie zdjęć oraz filmowanie skoku. To dodatkowy koszt około 300 złotych, ale otrzymujemy wtedy niezwykłą pamiątkę!

Do skorzystania ze skoków spadochronowych zaprasza Certyfikowany Ośrodek Szkolenia Lotniczego „Skydive”, który posiada swoją siedzibę na lotnisku Kruszyn znajdującym się pod Włocławkiem. Skoki tandemowe organizowane są także w innych miejscowościach w kraju. Ośrodek zajmuje się także organizacją szkoleń spadochronowych AFF.

Dokładne informacje o ofercie znaleźć można na stronie internetowej: skydive.pl, gdzie także wykonać można rezerwację na swój skok lub wykupić voucher upominkowy. Zapraszamy!

Autor: artykuł sponsorowany

Dodaj komentarz