Jak przygotowywać się do skoków spadochronowych?
Ostatnio aktualizowany: 12-12-2015
Obecnie skoki spadochronowe cieszą się coraz większym powodzeniem – do dyspozycji jest wiele szkół, które organizują zarówno skoki tandemowe, jak i oferują swoim klientom możliwość odbycia szkoleń AFF pozwalających na samodzielne skoki. Dużym atutem współczesnego spadochroniarstwa jest to, że nie wymaga ono długotrwałych i mozolnych przygotowań. Gdy masz ochotę na skok ze spadochronem, sprawdź, co zrobić, aby spełnić swoje marzenia!
Skoki tandemowe – rozrywka dla każdego
Zdecydowanie najlepsze pod względem dostępności są skoki tandemowe. Dzisiaj są one dostępne praktycznie dla każdego. To optymalny wybór dla osób, które jeszcze nigdy wcześniej nie skoczyły ze spadochronem. Skok w tandemie pozwala na zapoznanie się z jego przebiegiem i na poczucie takiej samej adrenaliny towarzyszącej wyskokowi z samolotu oraz spadaniu z prędkością nawet 200 kilometrów na godzinę. To doskonały wstęp do hobby.
Do skoków tandemowych nie są potrzebne szkolenia, badania lekarskie i wcześniejsze treningi czy specjalna kondycja. Są niemniej ograniczenia związane ze stanem zdrowia – epilepsja, wrodzona łamliwość kości, ostre stany chorobowe układu oddechowego i krążeniowego, uszkodzenia kręgosłupa.
Wszystkie formalności załatwia się w tym samym dniu, po przybyciu na lotnisko. Uczestnik skoku przechodzi krótki instruktaż bezpieczeństwa informujący o postępowaniu w trakcie skoku, odbiera wyposażenie, wchodzi do samolotu i na odpowiedniej wysokości 3000 metrów czy 4000 metrów może skoczyć przyczepiony do instruktora specjalną uprzężą, co gwarantuje bezpieczeństwo początkującemu skoczkowi.
Jak przygotować się do szkoleń AFF?
Sprawa nie jest również tak bardzo skompilowana w przypadku szkoleń AFF, które służą do nauki samodzielnego skakania ze spadochronem. Szkolenia te obecnie oferowane są też jako przyspieszone, można odbyć je nawet w jeden weekend. Składają się z części teoretycznej, która uczy podstaw spadochroniarstwa, zasad bezpieczeństwa i postępowania w sytuacjach zagrożenia, a także z części praktycznej, czyli skoków spadochronowych wykonanych pod opieką instruktora. Na koniec odbywa się egzamin i po jego pozytywnym zaliczeniu skoczek otrzymuje zaświadczenie i Książkę Skoków. Uzyskanie odpowiednich uprawnień skoczka spadochronowego – Świadectwa Kwalifikacji lub licencji USPA (United States Parachuting Association) możliwe jest od 50 skoku.
Spadochroniarzem może zostać każdy, kto posiada wykształcenie przynajmniej podstawowe, ukończył 16 lat (w tym przypadku potrzebna jest zgoda rodziców lub opiekuna prawnego), także konieczne jest posiadanie ubezpieczenia OC na kwotę 10 000 SDR, które zwykle można kupić na strefie razem ze szkoleniem AFF. Od 2013 roku nie jest konieczne wykonywanie badań lotniczo-lekarskich skoczków spadochronowych. Z powodu takich wymagań szkolenia AFF cieszą się również wysoką popularnością – w końcu samodzielne skakanie jest znacznie bardziej wciągające niż tandemowe.
Więcej na temat skoków spadochronowych w tandemie oraz szkoleń AFF można dowiedzieć się na stronie internetowej pod adresem: http://skokiwarszawa.pl/.
Autor: artykuł sponsorowany
Może cię też zainteresować
- Czy introwertycy są autystyczni? -
- Rozpoznawanie twarzy w autyzmie -
- Dlaczego ludzie popełniają samobójstwa? -
- Dlaczego ludzie popełniają samobójstwa? -
- Jak wyjść z nałogu? Leczenie narkomanii od podstaw -
- Rozpoznawanie twarzy w autyzmie -
- Rozpoznawanie twarzy w autyzmie -
Dodaj komentarz