Najczęściej występujące problemy psychiczne Polaków

smutny chłopak
smutny chłopak

Opublikowany: 28-01-2020

Żyjemy obecnie w bardzo trudnych i wymagających czasach. Stres i nieustanny brak czasu to codzienność większości Polaków. Gonimy za stabilizacją, dobrobytem, chcemy brać od życia coraz więcej i jednocześnie bardzo często nie mamy, kiedy o siebie zadbać. Problemy psychiczne dotykają, więc coraz większą liczbę osób. Najczęściej występujące to depresja, uzależnienia i zaburzenia lękowe.

Depresja

Depresja to choroba, o której na szczęście wiemy obecnie coraz więcej. Każdego roku dotyka ona tysięcy Polaków. Niestety wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, jak może być ona groźna i do lekarza trafia zbyt późno. Zacznijmy jednak od tego, czym jest depresja. Główne jej objawy to obniżony nastrój, płaczliwość, problemy z apetytem i snem. Osoby, które dotknie depresja nie mają w ogóle chęci do życia, nic je nie cieszy, nie interesuje a gdy depresja osiągnie stan zaawansowany chory zaczyna myśleć o samobójstwie. Główne przyczyny depresji to śmierć członka rodziny, rozwód, utrata pracy, choroby czy problemy finansowe. Depresję można skutecznie leczyć. W tym celu należy udać się do lekarza psychiatry, który przepisze leki antydepresyjne. Bardzo pomocna bywa także psychoterapia, w której pacjent uczy się jak poprawić swoje codzienne funkcjonowanie. Wiele cennych porad można znaleźć także w takim miejscu jak blog psychologiczny Psychologia Zaburzeń.

Zaburzenia lękowe

Zaburzenia lękowe to druga po depresji przyczyna poszukiwania porady u lekarza psychiatry. Obecnie zdarzają się one bardzo często i zwykle dotyczą strachu przed tłumem, przed badaniami, przed podróżowaniem czy przebywaniem w małych pomieszczeniach. Zdarzyć się może także lęk uogólniony, który jest szczególnie uciążliwy dla pacjentów. W przypadku tego typu zaburzeń lekarze psychiatrzy zapisują leki o działaniu uspokajającym.

Uzależnienia

W polskim społeczeństwie uzależnienia występowały zawsze jednak obecnie zmienia się ich specyfika. Odwiedzając dobry blog psychologiczny możemy poczytać o tym, że obok alkoholizmu szczególnie niebezpieczne są dzisiaj uzależnienie od narkotyków, hazardu, komputera czy zakupów. Na szczęście z pomocą psychologa można sobie skutecznie poradzić z trudnymi uzależnieniami.

Autor: artykuł sponsorowany

Dodaj komentarz